X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دانلود پروژه شبیه سازی کتابخانه توسط نرم افزار ارنا arena

شبیه سازی کتابخانه با ارنا یکی از موارد پروژه درس شبیه سازی می باشد. در شبیه سازی ما به توزیع های مختلف نظیر توزیع نرمال می پردازیم و در نرم افزار ارنا arena پیاده سازی میکنیم. که در ادامه به آن اشاره شده است.

در این پروژه شبیه سازی ما به سراغ شبیه سازی کتابخانه دانشگاه رفتیم و با بررسی خدمت دهنده ها؛ که شامل کامپیوترها جهت جستجوی کتاب مورد نظر و همچنین مسوول کتابخانه جهت تحویل کتاب به متقاضی بودند؛ با در نظر گرفتن دانشجویانی که جهت دریافت کتاب به کتابخانه رجوع میکردند همچنین صفهایی که تشکیل می شد، تصمیم بر شبیه سازی این سیستم نمودیم. جهت جمع آوری داده ها چند نفر مسئولیت بررسی ورود به صف و تعدادی مسئولیت ثبت زمان های سرویس دهی را بر عهده داشتند. سپس داده ها را وارد Excel کرده و توسط نرم افزار SPSS هیستوگرام مربوط به زمان های بین دو ورود و زمانهای سرویس دهی را رسم کردیم و آزمون های .... (در پروژه توضیح داده شده است) را برای هر دو زمان انجام دادیم. پس از نرمال سازی داده ها و حذف داده های نامعتبر توسط نرم افزار ARENA توزیع هایی را برای مدت زمان سرویس دهی و زمان های بین دو ورود برگزیدیم که در پروژه به صورت مفصل توضیح داده شده است.

داده ها و فرضیات:

زمان بین دو ورود از توزیع نمایی پیروی میکند

زمان سرویسدهی توسط کامپیوترها از توزیع نرمال پیروی میکند.

زمان سرویسدهی توسط کتابدار نرمال است.

فرض کردیم با احتمال 50درصد کتاب در سیستم جستجوی کامپیوتری موجود باشد و در صورت موجود بودن با احتمال 80 درصد داخل کتابخانه باشد.

این سیستم که ما بوسیله جستجوی کامپیوتری کتاب مورد نظر را میابیم و کد آن را یادداشت میکنیم و تحیل کتابدار میدهیم، نسبت به سیستم قبل که متقاضی تنها نام کتاب و یا به ندرت مولف و نویسنده را میدانستند؛ بهتر می باشد زیرا ......

 

فرمت پروژه: حاوی تمامی فایلهای Arena و اکسل


جهت دانلود پروژه شبیه سازی کتابخانه با نرم افزار ارنا بر روی لینک زیر کلیک کنید

کلیک کنید

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

مرجع مهندسی صنایع و مدیریت ایران